تبلیغات
یا مهدی ادرکنی - حوادث ظهور و خروج نور از امام باقر(ع)

حوادث ظهور و خروج نور از امام باقر(ع)

نویسنده :علی سالاری
تاریخ:یکشنبه 27 شهریور 1390-11:30 ق.ظ


حوادث ظهور و خروج نور

حضرت باقرالعلوم علیه السلام به بعضى از دوستان خود فرمود: دست از پا خطا نكنید و مشغول انجام وظایف خود باشید تا زمانى كه علائم و نشانه هائى كه برایت مطرح مى كنم آشكار شود.

حضرت باقرالعلوم علیه السلام به بعضى از دوستان خود فرمود: دست از پا خطا نكنید و مشغول انجام وظایف خود باشید تا زمانى كه علائم و نشانه هائى كه برایت مطرح مى كنم آشكار شود
قبل از ظهور امام زمان علیه السلام بین مردم یك درگیرى وسیعى انجام خواهد شد و جمع بسیارى كشته مى شوند، بعد از آن شخصى به عنوان سُفیانى ، لشكرى را متشكّل از هفتاد هزار مرد جنگى و مسلّح ، به سوى كوفه بسیج مى كند و در نتیجه آن خونریزى و غارت اموال و نفوس بسیارى رُخ مى دهد.
در همین بین ، لشكرى از سمت خراسان با در دست داشتن پرچم هاى مخصوصى حركت مى كنند كه در بین آن ها تعدادى از یاران امام زمان علیه السلام نیز وجود دارد.
سپس لشكر خراسانى با لشكر سفیانى در بین شهر حیره و كوفه با یكدیگر درگیر مى شوند.
سپس سفیان متوجّه خواهد شد كه مهدى موعود علیه السلام ظهور كرده است و آن حضرت در حال حركت به سوى مكّه مى باشد، به همین جهت گروه عظیمى را جهت تعقیب آن حضرت روانه مى كند.
پس چون لشكر سفیانى هنگامى كه در محلّى به نام بیداء - بین مكّه و مدینه - برسند و فرود آیند، ندائى از آسمان به زمین خطاب مى شود كه : تمامى نیروهاى سفیانى را به جز سه نفر در خود فرو بِبَر، كه اثرى از آن ها باقى نباشد.
و امّا آن سه نفر را خداوند متعال ، صورت هایشان را به پشت بر مى گرداند و به صورت و قیافه سگ در مى آیند و مسخ مى شوند.
سپس در یك چنین زمانى حضرت ولىّ عصر، امام زمان علیه السلام در كنار كعبه الهى قرار گرفته و بر دیوار آن تكیه زده و به اهل زمین خطاب مى نماید و مى فرماید:
اى مردم ! ما براى یارى دین خدا آمده ایم و هركس مایل باشد، مى تواند به گروه ما بپیوندد.
و به دنباله آن مى افزاید: ما اهل بیت پیغمبر صلى الله علیه و آله هستیم ؛ و از هر فردى نسبت به خداوند متعال و رسولش نزدیك تر و اولى تر مى باشیم ، پس هركس بخواهد كه نسبت به حضرت آدم ، نوح و ابراهیم ؛ و همچنین نسبت به تمامى پیامبران الهى ، حتّى حضرت محمّد صلوات اللّه علیهم با من مذاكره و احتجاج كند، آماده ام .
پس از آن ، مى فرماید: آیا خداوند متعال در قرآن نفرموده است : إنَّ اللّهَ اصْطَفى آدَمَ وَ نُوحاً وَ آلَ إبْراهى م وَ آلَ عِمْرانَ عَلَى الْعالَمینَ ذُریَّةً بَعْضُها مِنْ بَعْضِ وَاللّهُ سَمیعٌ عَلیمٌ

من تداوم بخش و خلف آدم و نوح هستم ، من برگزیده ابراهیم و محمّد صلوات اللّه علیهم هستم ، هر كه مى خواهد پیرامون قرآن و یا پیرامون سنّت حضرت رسول اكرم صلى الله علیه و آله با من احتجاج و مناظره نماید، آماده ام ؛ چون از هركس دیگرى به آن ها نزدیك تر و به آن ها آشناتر هستم .
بعد از آن ، در ادامه فرمایشات خود مى افزاید: آن هائى كه كلام مرا شنیدند و متوجّه شدند، خداوند آن ها را هدایت نماید.
ضمناً شنوندگان حاضر، این مطالب و مسایل را به دیگران كه غایب هستند گزارش دهند ... .
امام محمّد باقر علیه السلام فرمود: در چنین موقعیّتى خداوند متعال اصحاب و یاران حضرت حجّت علیه السلام را كه تعداد آن ها سیصد و سیزده نفر مى باشند، جمعشان مى نماید، همان طورى كه در قرآن چنین فرموده است :
أیْنَما تَكُونُوا یَاءتِ بِكُمُ اللّهُ جَمیعا إنَّ اللّهَ عَلى كُلِّ شَیْى ءٍ قَدیرٌ
سپس این تعداد افراد با امام زمان علیه السلام بیعت مى كنند؛ و عهد و میثاق حضرت رسول صلى الله علیه و آله نزد اوست كه از پیامبران یكى از پس دیگرى به إرث نهاده شده است .
حضرت باقر العلوم علیه السلام در پایان افزود: امام زمان علیه السلام از فرزندان حسین بن علىّ علیهماالسلام مى باشد كه خداوند متعال قضیّه قیام آن حضرت را در یك شب تنظیم و اصلاح مى نماید و نام مبارك و گرامى او همانند نام جدّش رسول خدا صلى الله علیه و آله خواهد بود.نوع مطلب : ظهور 

Admin Logo
themebox Logo