تبلیغات
یا مهدی ادرکنی - همچون شمایل جدّش ظاهر مى شود

همچون شمایل جدّش ظاهر مى شود

نویسنده :علی سالاری
تاریخ:یکشنبه 27 شهریور 1390-12:58 ب.ظ


همچون شمایل جدّش ظاهر مى شود

مولتی هاستر 


روزى حضرت صادق آل محمّد صلوات اللّه علیهم در جمع بعضى از شاگردان خود پیرامون شروع ظهور قائم آل محمّد عجّل اللّه فرجه الشّریف ، چنین اظهار نمود:

روزى حضرت صادق آل محمّد صلوات اللّه علیهم در جمع بعضى از شاگردان خود پیرامون شروع ظهور قائم آل محمّد عجّل اللّه فرجه الشّریف ، چنین اظهار نمود:
به خدا سوگند! او را مى بینم كه در حال ورود به مكّه معظّمه مى باشد، در حالتى كه پیراهن و عباى رسول اللّه صلى الله علیه و آله را بر تن ؛ و عمامه آن حضرت را بر سر و كفش هاى وصله دارش را در پاى خود كرده ؛ و نیز چوب دستى او را در دست گرفته و به عنوان یك چوپان به همراه چند گوسفند مى آید تا داخل مكّه گردد... .
با این كه صدها سال از عمر مباركش سپرى شده ، امّا با شكل و قیافه جوانى شاداب ظاهر مى گردد و هیچ اءثر پیرى در او دیده نمى شود؛ و به تنهائى وارد مسجدالحرام و به كعبه پناهنده مى گردد.
و چون شب فرا رسد و مردم به خواب بروند، جبرئیل به همراه میكائیل و تعدادى از دیگر ملائكه نازل مى شوند و نزد حضرت ولىّ عصر، امام زمان صلوات اللّه علیه مى آیند.
در این هنگام ، جبرئیل علیه السلام به صاحب الزّمان عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف گوید: اى سرور من ! گفتار تو مقبول و دستور تو نافذ خواهد بود.
پس از آن ، امام زمان علیه السلام دستى بر صورت خود مى كشد و اظهار مى دارد: حمد و ستایش مخصوص خداوندى است كه وعده اش فرا رسیده و ما را وارث زمین گردانیده است و جایگاه ما بهشت خواهد بود، خداوند بهترین پاداش را براى عمل كنندگان مخلص قرار داده است .
بعد از آن ، حضرت بین ركن و مقام مى ایستد و با فریادى رعدآسا ندا مى دهد: اى كسانى كه خدا شما را براى یارى من ذخیره داشته است ، به پاخیزید و به سوى من بشتابید و مرا یارى كنید.
امام صادق علیه السلام در ادامه فرمایش خود افزود: صداى امام زمان به گوش همگان در شرق و غرب عالَم خواهد رسید.
و چون این صدا به گوش همه برسد، تمامى اصحاب و یاران آن حضرت كمتر از یك چشم بر هم زدن گرد او جمع خواهند شد، كه تعداد آن ها سیصد و سیزده نفر، به تعداد اصحاب حضرت رسول صلى الله علیه و آله در جنگ بدر خواهد بود.
سپس تمامى افراد با حضرت بیعت خواهند كرد؛ و اوّل كسى كه دست امام زمان را مى گیرد و بیعت مى كند، جبرئیل امین علیه السلام است و پس از آن سایر ملائكه كه بر زمین فرود آمده اند؛ و سپس جنّیانى كه در ركاب آن حضرت باید باشند و بعد از آن ها مؤمنینى كه كنار آن حضرت اجتماع كرده اند، بیعت مى نمایند.


نوع مطلب : ظهور 

Admin Logo
themebox Logo