تبلیغات
یا مهدی ادرکنی - اوّلین برنامه عملى پس از ظهور و قیام

اوّلین برنامه عملى پس از ظهور و قیام

نویسنده :علی سالاری
تاریخ:یکشنبه 27 شهریور 1390-02:02 ب.ظ


اوّلین برنامه عملى پس از ظهور و قیام

حضرت ابوجعفر، باقرالعلوم علیه السلام درباره اوّلین مرحله ظهور حضرت حجّت امام زمان (روحى له الفداء و عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ) چنین مطرح فرموده است

حضرت ابوجعفر، باقرالعلوم علیه السلام درباره اوّلین مرحله ظهور حضرت حجّت امام زمان (روحى له الفداء و عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ) چنین مطرح فرموده است :
مثل این كه در حال مشاهده ظهور قائم آل محمّد (عجّ) هستم كه از مكّه به همراه پنج هزار ملائكه به سوى كوفه حركت مى كند، و جبرئیل سمت راست و میكائیل سمت چپ و مؤمنین در جلو حضرت حركت مى كنند و در حال فرستادن نماینده و لشكر به سوى شهرها مى باشد.
هنگامى كه وارد شهر كوفه گردد، سه پرچم برافراشته شده و به یكدیگر ملحق شوند.
سپس حضرت داخل مسجد كوفه مى شود و بالاى منبر مى رود و مشغول صحبت و سخنرانى خواهد شد؛ ولى در اءثر تراكم جمعیّت و گریه افراد، كسى متوجّه محتواى فرمایشات آن حضرت نمى شود.
تا آن كه جمعه دوّم فرا مى رسد و مردم درخواست مى كنند تا حضرت نمازجمعه را اقامه نماید.
به همین جهت ، حضرت دستور مى فرماید تا بیرون مسجد شهر كوفه - بین نجف و كوفه - محلّى را جهت إقامه نمازجمعه تهیّه كنند و در همان مكان ، نمازجمعه را اقامه مى نماید.
بعد از آن دستور مى دهد تا آن كه نهر و كانالى از (شطّ فرات ) كربلاء تا نجف اشرف حفر نمایند و در همان زمان بدون فاصله ، چندین پُل بر سر هر گذرگاهى نصب خواهد شد؛ و در كنار هر پُلى یك آسیاب ساخته شود.
امام محمّد باقر علیه السلام در پایان افزود: مثل این كه مى بینم پیرزنى را كه مقدارى گندم بر سر نهاده و جهت آرد كردن به سمت یكى از آن آسیاب ها مى آورد و آسیابان ، گندم هاى او را بدون مُزد و بدون اُجرت آرد نموده و تحویلش مى دهند
امام صادق علیه السلام پیرامون مسجدى كه بیرون شهر كوفه به دستور حضرت حجّت (عجّ) ساخته مى شود فرمود: داراى یك هزار درب ورودى و خروجى خواهد بود؛ و خانه هاى شهر كوفه را به نهر فرات در كربلاء متّصل مى گرداند


نوع مطلب : ظهور 

Admin Logo
themebox Logo